Spa composition with body care items on a light background . A place for text, a concept of beauty and body care .
מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ

אין דבר מתסכל יותר מאשר להתמודד עם בעיות רפואיות שלא נמצא להן שום פתרון. הכאבים הרבים שמלווים אותנו והניסיונות החוזרים ונשנים אחר מציאת פתרון, מובילים אותנו לכדי ייאוש גדול ותסכול עמוק, ולא מעט אנשים מעדיפים לקבל את המצב כמו שהוא, מאשר ליזום שוב ניסיונות אחר הפתרון שאולי יביא סוף לבעיה הרפואית שלהם. אם אתם מרגישים שכבר ניסיתם הכל, אבל בכל אופן נשארה בכם תקווה, טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ יכול לעשות את ההבדל בין כל מה שחוויתם עד היום, לבין מה שתתחילו לחוות מעכשיו והלאה.

טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ לעומת טיפול כימי – מה ההבדלים?

עולם הרפואה מתחלק לשני חלקים עיקריים – עולם הרפואה הטבעי ועולם הרפואה הכימי. שניהם פונים אל בעיות רפואיות דומות, אך השיטה שננקטת במהלך הטיפול בהם היא שונה לחלוטין. בעוד טיפולים רבים מתמקדים בנטילת תרופות מרשם, לדוגמה, טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ מנסה לעשות שימוש בכמה שיותר אמצעים טבעיים על מנת לטפל בפצעים.

כמובן שבמקרים קיצוניים, יכול טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ לשלב גם נטילת תרופות מרשם כימיות לשיכוך כאבים, אך הוא בהחלט שם במרכזו את אלטרנטיבת הטיפול הטבעית.

פצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ – היכרות נרחבת

כשמדברים על פצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ, מדברים על קשת רחבה של פצעים שאיתם עלולים בני אדם שונים להתמודד. פצעים קשיי ריפוי הם תוצאה של פצעים שמקורם במחלות כמו סכרת או מחלות שקשורות לכלי הדם, ופצעי לחץ הם פצעים שנובעים מתוך חוסר תזוזה של אדם מסוים לאורך שעות ארוכות וימים ארוכים, מצב שמתרחש בדרך כלל לאור מחלה, אשפוז, נכות ועוד.

שני סוגי הפצעים, הן פצעים קשיי ריפוי והן פצעי לחץ, הם פצעים שאולי נראים תמימים במראה ההתחלתי שלהם, אך הם במהרה עלולים להתדרדר לכדי פצעים פתוחים, גדולים ומזוהמים. ללא הטיפול הנכון, פצעים אלו אף עלולים לגרום לנמק ולכריתת גפיים.

איך נוצרים פצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ?

פצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ הם תגובה טבעית של הגוף, כאשר הוא נמצא במצב רפואי בעייתי, ונותר בתנוחות סטטיות לאורך זמן רב. האוכלוסיות העיקריות שסובלות מפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ הן אוכלוסיית הגיל השלישי, כמו גם אוכלוסיית החולים שאינם יכולים להתנועע בכוחות עצמם. 

מה אפשר לעשות לפני שעולה הצורך בטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ?

על מנת למנוע מפצעי לחץ להתהוות, יש לדאוג לכך שהמטופל יהיה בסוג של תנועה. אם הוא נמצא במצב ישיבה ברוב שעות היום, יש לדאוג לקימה קצרה שלו מכסאו, ואך ניתן גם לבצע פעולת הליכה למשך כמה דקות. מטופלים ששוכבים על מיטה לאורך רוב שעות היום, הם מטופלים שאותם יש להפוך מדי כמה שעות, על מנת לאוורר את הגוף, לנענע אותו מעט, ולאפשר לדם לזרום בצורה תקינה. כמו כן, רצוי לשלב את כל הפעולות הללו עם ניקיון האיזורים שעליהם מופעל הלחץ, באמצעות מגבונים לחים ייעודיים.

טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ – מה צריך לדעת עליו?

טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ הוא טיפול המיועד לאנשים שכבר סובלים מפצעים אלו, ומעוניינים למנוע מהם להתפתח לכדי מצבים קשים יותר. במסגרת טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ, ינוקה הפצע וייחבש. על מנת לשמור על איזור הפצע ועל הפצע עצמו ברמת לחות טובה, יוחלפו התחבושות בתדירות גבוהה.

כמו כן, היות ופעולות הישיבה והשכיבה גם כך מתבצעות על ידי החולים או הקשישים לאוךר רוב שעות היום, יש להפוך אותן לפעולות שהתנאים לביצוען הם נוחים ככל הניתן. כלומר, שימוש במזרונים רכים, לדוגמה, יכול להוריד את רמות הלחץ המופעלות על איבריו של המטופל, ולגרום לפצעים להירפא בזמן קצר יותר, ולמנוע מפצעים חדשים להיווצר.

נושא התזונה כחלק מטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ

נושא התזונה תופס מקום של כבוד בחיינו גם בלי פצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ, אבל הוא מקבל נפח אפילו גדול יותר ברגע שהם מופיעים. נושא התזונה יכול להשפיע באופן ישיר על הליך הריפוי, ולכן כחלק מטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ – ייבנה תפריט תזונתי מיוחד עבור כל מטופל באופן פרטני.

משחות טבעיות וחומרים נוספים לטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ

תחום הרפואה הישראלי לוקח חלק גדול במאמצים לפיתוח משחות טבעיות וחומרים טבעיים לטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ. היום קיימים לא מעט חומרים שהם פיתוחים ישראליים, ומשמשים לטיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ.

השימוש בחומרים ייעשה בדרך כלל תוך שילוב שיטות רפואה קלאסיות, שהמטרה היא בסופו של דבר להוביל לתוצאה כמה שיותר טובה אצל החולה.

טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ עם ד”ר יעל כהן

כדי לקבל טיפול טבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ, כדאי לפנות אל הטובים ביותר בתחום. דוקטור יעל כהן היא אחת מהרופאות המקצועיות ביותר במדינת ישראל, ומאחוריה נמצאות מאות, אם לא אלפי, הצלחות בתחום הטיפול הטבעי בפצעים קשיי ריפוי ופצעי לחץ. עם קבלת טיפול מקצועי מטעם דוקטור יעל כהן, אתם מבטיחים לעצמכם שקט נפשי, בריאות שלמה והכי חשוב – יחס אישי ומקצועי. 

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email