מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית

אחוז לא מבוטל מהאוכלוסיה נאלץ להתמודד, הן מגיל ילדות והן משלבים מאוחרים יותר בחיים, עם מחלת הסכרת. מחלת הסכרת יכולה להוביל לכל מיני הסתעפויות שונות, כאשר אחת מהן היא כף רגל סוכרתית. כף רגל סוכרתית מהווה סיכון גדול הן לרגל כולה והן לחייו של חולה הסכרת הסובל מכף רגל סוכרתית, ולכן טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית הוא לא פחות מחובה עבורם. אם גם אתם מחפשים אחר הפתרון שיוכל להעניק לכם שלווה בנושא, טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית הוא בדיוק בשבילכם.

כף רגל סוכרתית – מה זה אומר בכלל?

כף רגל סוכרתית היא אחת ההתמודדויות הכי גדולות ומאתגרות שחולי סכרת נאלצים להתמודד איתן. אצל כשישית מחולי הסכרת מתפתחת כף רגל סוכרתית, שמקורה יכול להיות בשלושה מקומות שונים: נוירופתיה פריפרית, ווסקולפתיה פריפרית או זיהום.

כאשר מדברים על נוירופתיה פריפרית, מדברים על פגיעה שמתרחשת בעצבים התחושתיים. הפגיעה הזו גורמת לבעיות שקשורות בכף הרגל ובזיהוי של כאבים שנגרמים לה, ולכן לא מטופלים מקרים כמו חדירה של חפץ זר, מפגש של הרגל עם טמפרטורה גבוהה מדי ועוד. באופן הזה, בעקבות חוסר זיהוי המקרה על ידי המטופל, שאינו חש בכאבים, אך במקביל פגיעתו בכף הרגל, הרגל מתחילה אט אט להיפגע בצורה אנושה.

פגיעות נוספות שמתרחשות במקביל בכף רגל סוכרתית

במקביל, מתרחשת גם פגיעה בעצבים המוטוריים, שבעקבותיה השרירים הולכים ונחלשים, דבר שמשפיע על נראות אצבעות הרגליים בפרט ועל נראותה של כף הרגל בכלל. בעקבות כך, הולכת כף הרגל ומתפקדת בצורה הרבה פחות טובה.

גם הפגיעה בעצבים האוטונומיים לא חפה מהשפעה על כף רגל סוכרתית, שכן העור הסדוק עלול להוביל לכדי זיהומים רבים.

ווסקולופתיה פריפרית וזיהומים כחלק מכף רגל סוכרתית

בכל הנוגע לווסקולפתיה פריפרית, מדובר על מחלת כלי דם שיכולה להשפיע באופן ישיר תפקודה של כף הרגל ומצבה הרפואי. ככל שמחלת כלי הדם מתקדמת יותר ולא מקבלת מענה ראוי, כמו טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית, כך הסיכון למצבה הולך וגדל, ועלול אף להגיע לכדי מצב של קטיעה.

כמו כן, במידה ובעניין מעורב גם זיהום קשה, גם הוא עלול לעמוד בתור גורם לקטיעת הרגל. מהסיבות האלו בדיוק, טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית הוא דבר שאסור לוותר עליו בשום פנים ואופן.

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית – פעולות מקדימות ומקבילות שיכולות לסייע להשפעתו

מיד ניגע בהליכיו של טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית, אך רגע לפני כן – חשוב לציין את הפעולות שאתם יכולים לבצע באופן עצמאי, ויוכלו לסייע לו להיות יעיל יותר ברגע האמת. ראשית, ניקיון תדיר של כפות הרגליים הוא קריטי לשם הצלחתו של טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית. שנית, ביקורת תדירה של כפות הרגליים, תוכל לסייע בזיהוי זיהומים בשלב מוקדם, שיוכלו להפוך כל טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית להרבה יותר יעיל.

נוסף על כל אלו, היות וכף הרגל עלולה להפוך לחסרת תחושה, יש להקפיד על הימנעות מפעולות שעלולות להעמיד אותה בפני סיכונים שונים, כמו חדירת חפצים זרים לתוכה, חימום יתר שלה, גזירת ציפורניים לא מוקפדת ועוד.

מה קורה במסגרת טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית?

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית יכול להתבטא במגוון דרכים, שמטרתן של כולן היא מטרה אחת ברורה – לגרום לכף הרגל להישאר במצב תקין ככל הניתן, על מנת להימנע ממצבים של קטיעה או אובדן תחושה. כחלק מטיפול טבעי מכף רגל סוכרתית, יתבצעו פעילויות ספורט עדינות שישמרו את הרגל בפעולה. כמובן שמומלץ לא להפעיל כל לחץ על כף הרגל, ולכן מומלץ לבצע את הפעילות המדוברת במסגרת כמו בריכה או ישיבה על אמצעי עזר.

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית כולל גם טיפול רפלקסולוגיה, שממשיך ומייעל את זרימת הדם בגוף. הטיפול הרפלקסולוגי, במיוחד כאשר הוא מתבצע בתדירות גבוהה וקבועה, יכול לסייע הן לכף הרגל באופן ספציפי, והן לתחושותיו הכלליות של החולה – בגוף ובנפש כאחד.

שימוש בחומרים טבעיים כחלק מטיפול טבעי בכף רגל סוכרתית

חומרים טבעיים מהווים, כמובן, חלק בלתי נפרד מטיפול טבעי בכף רגל סוכרתית. השימוש בהם יכול להעניק לכף הרגל את כמויות הלחות שחסרות לה, ולחטא אותה מפני זיהומים. את החומרים הטבעיים ניתן למרוח הן במסגרת הפרטית ובאופן עצמאי, וגם כמובן להנות מהם במסגרת טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית.

ההתמודדות אמנם לא פשוטה – אבל היא בהחלט הכרחית

מצב של כף רגל סוכרתית הוא מצב בהחלט לא פשוט, והוא מזמן לא מעט אתגרים שעלולים להפוך את הדרך לקשה יותר ממה שהיא גם ככה. מה שכן, חשוב לזכור שטיפול טבעי בכף רגל סוכרתית יכול לעשות את ההבדל בעניין הזה, ולהעניק לכם את האפשרות להקטין, עד כמה שניתן, את רמות הסיכון שהיא עלולה להגיע אליהן.

דוקטור יעל כהן – בשביל טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית שיוביל לתוצאות מעולות

לא כל טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית יכול להיות יעיל, שכן הדבר תלוי, רובו ככולו, במי שיעניק לכם את הטיפול. דוקטור יעל כהן מעניקה טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית במשך שנים רבות, והיא אחד הגורמים הכי מקצועיים בארץ להתמודדות עם מצב זה. אם אתם מתלבטים אצל מי לבצע טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית, דוקטור יעל כהן היא הפתרון הטוב ביותר עבורכם.

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email