מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

טיפול טבעי בכאבי שרירים

השרירים הם חלק חשוב ובלתי נפרד מהגוף שלנו, והם משמשים אותנו לכדי ביצוע מגוון פעולות אדיר. השרירים לא פעם נתפסים אך ורק בתור מי שמסייעים לנו לבצע פעילויות גופניות שונות, אבל בפועל יש להם תפקיד מרכזי בכל פעולה שאנחנו עושים – מהקימה מהמיטה בבוקר, דרך ההליכה לסופר מרקט הקרוב לבית, ועד החיוכים שאנחנו מפזרים לעולם. מהסיבה הזו בדיוק, כאשר השרירים שלנו כואבים, אנחנו מוצאים את עצמנו מושבתים חלקית או באופן מלא מכל פעילות כזו או אחרת. טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא הדבר שיכול לסייע לעניין הזה להיפתר, אז בואו נראה מה בדיוק הוא כולל ואיך הוא בא לידי ביטוי.

כאבי שרירים – חושבים שזו בעיה רק של מבוגרים? תחשבו שוב

כאבי שרירים נתפשים לא פעם בתור כאבים שמשוייכים אך ורק לאוכלוסיית הגיל השלישי, אך בפועל הם יכולים לפגוש אותנו בשלבים הרבה יותר מוקדמים בחיים. כאבי שרירים מקורם יכול להיות במחלות שונות, כמו פרקינסון, שלבקת חוגרת ועוד, בפעולות לא נכונות שאנחנו מבצעים, כמו הרמת חפצים כבדים מדי, תנועות לא נכונות עם הגוף, פעילות גופנית ללא חימום ושחרור ועוד, וכמובן גם במחסור בויטמינים שהגוף זקוק להם על מנת לפעול בצורה תקינה.

מה שבטוח הוא שגם במקרים שבהם כאבי שרירים נובעים ממחלות, גם במקרים שבהם כאבי שרירים נובעים מפעולות שאנחנו עושים בכוחות עצמנו, וגם במקרים שבהם חסרים לנו חומרים שחשובים לתפקודו של הגוף – הכאבים הללו חייבים לקבל טיפול ראוי. טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא בדיוק הטיפול הזה.

רגע לפני שניגשים לטיפול טבעי בכאבי שרירים – דברים שאפשר לעשות באופן עצמאי

טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא טיפול מומלץ ביותר, אבל עוד לפני שתיגשו אליו תוכלו לנסות כמה פעולות שיוכלו לנסות לשכך את הכאבים ואולי אף להעלימם כליל. חשוב כמובן להקפיד על מנוחה רבה, והימנעות מפעילויות כמו הרמת חפצים כבדים ועוד. במסגרת המנוחה, תוכלו לשלב אלמנטים כמו שימוש בקרח כנגד דלקות, וכן שימוש בכריות חימום והנחתן על השרירים הכואבים.

בחלק מהמקרים, פעילות גופנית מתונה תוכל לעמוד בתור טיפול טבעי בכאבי שרירים, שכן הפעילות תשחרר את השרירים ותוכל לגרום לכאב להיעלם.

טיפול טבעי בכאבי שרירים – מה הוא כולל?

טיפול טבעי בכאבי שרירים בא לידי ביטוי במגוון דרכים, כמו דיקור בסגנונות שונים, טיפולים פיזיותרפיים, גירויים חשמליים, ושימוש במגוון מדבקות ופלסטרים שמפרישים לתוך השריר חומרים טבעיים טובים, שאמורים לסייע לו להחלים מכאביו.

טיפול טבעי בכאבי שרירים ידוע בשל השימוש הרב שהוא עושה בחומרים טבעיים כמו מנטה, פלפל חריף, ציפורן ועוד, שידועים בתור חומרים בעלי השפעה רבה על השרירים שלנו.

איך יודעים שזהו הזמן הנכון לגשת לטיפול טבעי בכאבי שרירים?

כאבי שרירים לא פעם חולפים אחרי יום או יומיים, אך בחלק מהמקרים הם נותרים במקומן במשך ימים רבים, ולפעמים אף שבועות וחודשים ארוכים. על מנת לזהות כאבי שרירים שהם קצת יותר משמעותיים ונוכחים מאשר כאבי שרירים אחרים, כדאי להיות עם האצבע על הדופק, ולנהל מעקב אחרי אופי הכאבים (חזקים, חלשים, באים והולכים או קבועים ועוד), משך הכאבים, ותופעות חיצוניות שכאבי השרירים גורמים להן – כמו פריחה, אדמומיות, חום ועוד.

טיפול טבעי בכאבי שרירים – את הדחיינות תשאירו למקום אחר

טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא טיפול שצריך להינתן לכם כמה שיותר מהר, על מנת שהתועלת שלו תוכל להיות גדולה, והיא תוכל להשכיח מכם את הכאבים שליוו אתכם עד אותו הרגע. ככל שתתעכבו יותר עם מתן טיפול טבעי בכאבי שרירים לעצמכם, ככה אתם עלולים להחמיר לעצמכם את המצב, ולהגיע לכדי סיטואציה שבה הטיפולים יהיו בעלי אפקט נמוך במיוחד. הגישה הזו, דרך אגב, נכונה לכל מצב רפואי באשר הוא, ולכן גם אם אתם לא סובלים מכאבי שרירים אבל סובלים מכאבים אחרים – כדאי לקחת את הגישה הזו בחשבון.

האם טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא באמת יעיל כמו שמספרים עליו?

תחום הרפואה הטבעית עובר בעשרות השנים האחרונות שינויים מאסיבים, על מנת להגיע למצב שבו הוא יוכל להעניק מענה יעיל ואלטרנטיבי לשיטות רפואה אחרות. היום, ניתן להגיד בפה מלא שטיפול טבעי בכאבי שרירים הוא מהטיפולים המוצלחים ביותר בעולם הרפואה הטבעית. רקיחת החומרים הטבעיים שמשמשים את המטפלים בטיפול טבעי בכבי שרירים, כמו גם למידה אינטנסיבית של תחום האנטומיה, הם אלו שמובילים את תחום הרפואה הטבעית אל עבר מקום הכבוד שהיא ניכסה לעצמה עם השנים. אם אתם סובלים מכאבי שרירים, טיפול טבעי בכאבי שרירים יכול לשנות לכם את החיים מן הקצה אל הקצה, ולהחזיר לעצמכם את השלווה שכל כך חסרה לכם מאז הופעתם של הכאבים.

איפה הכי כדאי לעשות טיפול טבעי בכאבי שרירים?

טיפול טבעי בכאבי שרירים הוא לא דבר שאפשר או כדאי להקל בו ראש, ולכן כדאי לגשת אל המומחים ביותר בתחום כדי להשיג לעצמכם תוצאות לא פחות ממעולות. דוקטור יעל כהן היא אחת מהרופאות המומחיות ביותר בארץ, והיא מעניקה טיפול טבעי בכאבי שרירים בצורה מקצועית, עדינה ומסורה. לאורך השנים, צברה דוקטור יעל כהן את הידע העשיר והניסיון האדיר שלה, והיא מעניקה היום טיפול טבעי בכאבי שרירים בצורה חסרת פשרות למאות מטופלים. הצטרפו גם אתם ותוכלו לשים את כאבי השרירים מאחוריכם.

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email