מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בכף רגל סוכרתית

כף רגל סוכרתית ידועה בתור אחת הבעיות החמורות ביותר שאיתן עלולים להתמודד חולי סכרת. מחלת הסכרת היא בעלת לא מעט השפעות על הגוף, וביניהן גם ההשפעה על כף הרגל, שיכולה לבוא לידי ביטוי באובדן תחושה, ובעקבותיו התפתחות של זיהומים וחיידקים בכף הרגל, וכן חדירה של חפצים שונים אליה. לכף רגל סוכרתית יכולים להיות מותאמים טיפול תרופתי וגם טיפול טבעי, ובמאמר הקרוב נעמוד על ההבדלים ביניהם. אז מהו ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בכף רגל סוכרתית? בואו ונבדוק ביחד.

טיפול תרופתי – חומרים כימיים, טיפול טבעי – חומרים טבעיים

אנשים שמתמודדים עם כל מיני מחלות, מוצאים את עצמם נאלצים להשתמש בכל מיני חומרים כימיים בשביל להגיע לתוצאות של טיפול. גם ככה גופם של אותם אנשים מלא בכימיקלים, שמטרתם כמובן היא טובה – לסייע להם להתמודד עם המחלה שלהם ביתר קלות ולהגיע לכדי ריפוי, אולם אם יש מקומות שבהם ניתן להפחית מכמות הכימיקלים ולהחליף אותם בחומרים טבעיים, הרי שמדובר בדבר מבורך.

כמובן כל זאת בתנאי שהחומרים הטבעיים הם יעילים לא פחות מאשר החומרים הכימיים, דבר שברפואה המודרנית הוא נפוץ במיוחד.

ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בכף רגל סוכרתית – לפני ואחרי

כאשר מדברים על טיפול תרופתי בכף רגל סוכרתית, מדברים בדרך כלל על טיפול שניתן לאחר הופעת הבעיה. לעומת זאת, כאשר מדברים על טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית, מדברים גם על טיפול שניתן לאחר הופעת הבעיה, אך במקביל גם על טיפול שיכול להינתן מראש, על מנת למנוע ממנה להופיע.

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית כולל פעולות שונות של היגיינה ושמירה על הלחות של כף הרגל, משום שבעקבות חוסר התחושה באיבר הזה – הוא עלול להרקיב, להזדהם ואף להינמק. ללא טיפול טבעי, חולי הסכרת עלולים להגיע למצב של אין מנוס מכריתת כף הרגל שלהם, מצב שהוא כמובן החמור ביותר בדרגות החומרה. לכן, כטיפול מניעתי, כדאי להעניק טיפול טבעי לכף רגל סוכרתית שיבוא בצורת שטיפת כף הרגל באופן תדיר באמצעות מים וסבון, ייבוש מיטבי שלה, וכן מריחת חומרים טבעיים שישמרו על לחותה של כף הרגל.

בשביל טיפול טבעי לא צריך ללכת רחוק – הוא זמין וקרוב לכל אחד ואחת מהמטופלים

טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית אינו מצריך שימוש באי אילו חומרים שקשה להשיג אותם. מדובר כאן על טיפול שכולל את הנעת כף הרגל ועיסוי שלה, לשם זרימת דם טובה ומיטבית לכל חלקיה, כמו גם ביצוע פעולות שונות כמו נעילת נעליים רחבות, הימנעות מהליכה חשופת כפות רגליים, הימנעות מחשיפת כף הרגל לטמפרטורות חמות או קרות מדי ועוד. בשביל כל אלו, אין כל צורך להשתמש בשום חומר מכל סוג שהוא, אלא פשוט להתנהל בצורה שהולמת את כף הרגל הסוכרתית ואת מצבה.

איך ניתן לקבל טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית?

מי שסובל מכף רגל סוכרתית, מחפש לא פעם אחרי אנשי מקצוע שיוכלו להעניק לו טיפול טבעי באופן קבוע, ויעשה שימוש בחומרים טבעיים שיזינו את הגוף. במקום להשקיע אנרגיה רבה בחיפוש, ניתן לקבל המלצה על איש מקצוע שיוכל להעניק לכם את הטיפול הטבעי הטוב ביותר בעולם.

הכירו את ד”ר יעל כהן. ד”ר יעל כהן היא היא מומחית בכירורגיה אורתופדית מזה 15 שנה, וברשותה מרפאה שמעניקה מגוון טיפולים, כולל טיפול טבעי בכף רגל סוכרתית. עם הניסיון עשיר השנים של ד”ר יעל כהן, אתם יכולים להיות בטוחים שכף הרגל שלכם נמצאת בידיים טובות.

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email