מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בכאבי שריר שלד

הרפואה המודרנית היום מבדילה בין שני סוגים של טיפולים, כאשר האחד הוא טיפול תרופתי ואילו השני הוא טיפול טבעי. היום כבר לא מעט אנשים פונים אל שיטות הטיפול הטבעיות, משום שהן מציעות אלטרנטיבות לא פחות יעילות מאשר שיטות הטיפול התרופתיות. סיבה נוספת להעדפה של שיטות הטיפול הטבעיות היא עצם העובדה שהן עושות שימוש באפס חומרים כימיים, שכידוע יכולים להביא איתם אי אילו השפעות שונות על הגוף. במאמר הקרוב נבין מהו ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בכאבי שריר שלד, כדי שגם אתם תוכלו לבצע את הבחירה שהכי מתאימה לכם באופן אישי.

יש טיפולים שיכולים להינתן רק לאחר הופעת הבעיה

בעיות רפואיות הן דבר שכל אחד ואחת מאיתנו נצטרך להתמודד איתו, בזמן כזה או אחר בחיים שלנו, ובאיזורים שונים. כאשר מדברים על כאבי שריר שלד, מדברים על כאבים שמאפיינים חלק גדול מהאוכלוסיה, בין אם מדובר על אוכלוסיית המבוגרים, בין אם מדובר על אוכלוסיית הספורטאים, ובין אם מדובר על אנשים שגופם חווה טראומה כלשהי שגרם להם לכאבים מהסוג הזה.

בכל הנוגע לטיפול תרופתי בכאבי שריר שלד, מדובר על טיפול שיכול להינתן למטופלים אך ורק לאחר הופעת הכאבים. משום שמדובר על טיפול תרופתי שזהו המאפיין שלו, הוא לא יכול להיות יעיל לפני הופעת הבעיה, כדרך מניעה שלה.

טיפול טבעי בכאבי שריר שלד – גם לפני הופעת הבעיה וגם אחרי הבעיה

טיפול טבעי בכאבי שריר שלד יכול להינתן גם כשהבעיה כבר נמצאת בעיצומה, אך גם לפני שהיא מתרחשת, ולפעמים גם אפילו אחרי שהיא כבר הופכת לנחלת העבר. משום שהטיפול הטבעי אינו עושה שימוש בחומרים כימיים, אלא רק בפעולות טבעיות ובחומרים טבעיים, רבים האנשים שמעדיפים אותו בכל שלב של הטיפול. עצם העובדה שמדובר על טיפול טבעי, הופכת אותו לטיפול הרבה יותר נגיש לאוכלוסיות שרגישות לכל מיני חומרים, וגם לא מעמידה סיכונים מיותרים בזמן מעבר הטיפול.

כיצד טיפול טבעי בכאבי שריר שלד בא לידי ביטוי?

טיפול טבעי בכאבי שריר שלד הוא טיפול ששם במרכזו פעילויות ספורט אירוביות, כמו גם פיזיותרפיה, דיקור סיני, דיקור יבש ועוד. כמו כן, ההתמודדות עם כאבי שריר שלד עלולה להיות לא פשוטה ולפעמים אפילו מורכבת ביותר, ולכן הטיפול הטבעי בכאבי שריר שלד כולל לא פעם שיח עם גורם מקצוע, לשם פורקן החוויות הרגשיות שבהחלט יכולות להשפיע על כמות הכאבים ועל היקפם.

בחלק מהמקרים, יומלץ על שילוב בין טיפול תרופתי לטבעי בכאבי שריר שלד, על מנת להפיק את המיטב מהטיפול, וכדי להוביל את המטופל אל עבר התוצאות הטובות ביותר.

בחירת איש המקצוע לטיפול טבעי בכאבי שריר שלד – בחירה קריטית ומהותית ביותר

לא כל איש מקצוע שמציע את שירותיו לטיפול טבעי בכאבי שריר שלד הוא אכן איש מקצוע שכדאי לסמוך עליו. היות והתחום הוא גדול כל כך, בהחלט יכולים להתרחש מצבים שבהם איש מקצוע אחד יהיה פחות מקצועי באופן משמעותי מאשר איש מקצוע אחר, ולכן יש לבדוק את הניסיון, המקצועיות וההמלצות עליהם בטרם שתקבלו את ההחלטה הגורלית הזו.

על מנת שתוכלו להבטיח שאיש המקצוע שלכם הוא בעל ההכשרה הנכונה לטפל בכם, אנחנו ממליצים לכם להכיר את ד”ר יעל כהן. ד”ר יעל כהן עומדת בראש מרפאה שמעניקה מגוון טיפולים בתחום האורתופדיה, ובין היתר גם טיפולים בכאבי שריר שלד. עם הניסיון רב השנים שלה, מעניקה ד”ר יעל כהן טיפול מסור לכל מטופל או מטופלת באופן אישי.

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email