מאת: ד"ר יעל כהן
מאת: ד"ר יעל כהן

מומחית בכירורגיה אורתופדית

ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בטיפול בפצעי לחץ

פצעי לחץ הם אחד מסוגי הפצעים שמאפיינים את האוכלוסיה המבוגרת והחולה. ככל שהאדם מאבד מהיכולת התנועתית שלו והעצמאות שלו בביצוע פעולות כמו הליכה או התהפכות במיטה, ככה הוא עלול להישאר סטטי במקומו. הסטטיות הזו עלולה להוביל לכדי הופעתם של פצעי לחץ, שעלולים להפוך למסוכנים במיוחד, כאשר הם לא מקבלים את הטיפול הראוי להם. במאמר הקרוב נבין מהו ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בטיפול בפצעי לחץ, ונראה שהדרך הטובה ביותר להתמודדות איתם היא מניעה שלהם מראש.

ההבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בטיפול בפצעי לחץ – הסוד הוא בהקדמת תרופה למכה

אז בראש ובראשונה, נפתח ונגיד שפצעי לחץ, שלא כמו סוגים אחרים של פצעים, הם פצעים שניתן למנוע. בסופו של דבר, מדובר כאן על סיטואציה שממש לא חייבת לקרות, שכן פצעי לחץ הם תוצאה של ישיבה או שכיבה ממושכת ללא תזוזה, ואין כל סיבה שסיטואציה כזו תקרה. ככל שהמטופל מקבל את היחס הנכון לו מראש, ככה יוכל להימנע מצב של הופעת פצעי לחץ.

לעומת זאת, לפעמים על אף הטיפול המסור, יופיעו פצעי לחץ בגופו של המטופל. ברגע הזה יש להבחין בהבדל בין טיפול תרופתי לטבעי בטיפול בפצעי לחץ, ועל ההבדל הזה נעמוד כאן כעת.

טיפול טבעי הוא טיפול שיכול להינתן גם לפני הופעתם של הפצעים וגם אחריהם

טיפול טבעי בפצעי לחץ הוא טיפול שמתאפיין גם לפני הופעתם של פצעי לחץ, גם בעת הופעתם וגם לאחר היעלמותם. הגוף שלנו הרבה פעמים מעדיף טיפול טבעי, שלא משלב חומרים כימיים שונים שמשפיעים על הגוף. פעולות טיפול טבעיות שיכולות להתבצע לפני שפצעי הלחץ מופיעים הן פעולות כמו הקפדה על תזונה נכונה וכמויות שתייה מספקות, בצורה שתספק לגוף את מה שלו הוא זקוק על מנת לשמור על עצמו. כמו כן, עיסוי שגורם לזרימת דם טובה יותר יכול למנוע הופעתם של פצעי לחץ.

במקרים שבהם פצעי לחץ כבר מופיעים בגופו של המטופל, רצוי להמשיך גם כאן עם ההקפדה על התזונה והשתייה, וכן עם העיסויים שיכולים לזרז את הריפוי של פצעי הלחץ. בנוסף, חשוב להחליף את התחבושות שמכסות על הפצע בתדירות גבוהה, על מנת לאפשר לפצע לשמור על רמת לחות רצויה.

ההבדל טמון בשיטה

השיטה של מתן טיפול תרופתי לפצעי לחץ, היא שיטה שמראש מתבססת על חומרים כימיים. היות וחומרים כימיים יכולים להוביל לכדי כל מיני השפעות של הגוף, לא פעם נעשה ניסיון להימנע מהשימוש בהם. לעומת זאת, טיפול טבעי בפצעי לחץ אינו עושה כל שימוש בחומרים שכאלו, וכלל הטיפול מתבסס על שיטות שאינן משלבות בהן חומרים שונים בעלי השפעה על הגוף. הטיפול הוא בעיקרו חיצוני, ושם במרכזו פעולות טבעיות כמו הזזת הגוף ויצירת תנועתיות, הזרמת הדם, מתבסס על תזונה ועוד.

כמובן שבמקרה הצורך, במקרים שבהם פצעי הלחץ מזדהמים, למשל, יש לשלב בין טיפול תרופתי לטבעי בטיפול בפצעי לחץ, ולהשתמש בתכשירים שונים כמו אנטיביוטיקה על מנת להעניק טיפול שאכן יוכל להבריא את המטופל מפצעיו.

טיפול טבעי בפצעי לחץ עם ד”ר יעל כהן

ד”ר יעל כהן היא מומחית בכירורגיה אורתופדית, והיא בעלת ניסיון של יותר מ-15 שנים בתחום. ד”ר יעל כהן מעניקה טיפולים טבעיים ותרופתיים בפצעי לחץ, ותחת ידיה וטיפולה המסור רופאו מאות, אם לא אלפי, חולים, לאורך כל שנות הפעילות שלה. אתם מוזמנים ליצור קשר עם ד”ר יעל כהן לקבל ייעוץ וטיפול במספר הטלפון 077-9985438.

אהבתם? שתפו את המאמר:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email